vipwatches fake watches
Dobro došli Gost
 (Registracija -  Prijava)
Dolazi Šef!?
Portal FORUM Download
Posljednje Najave: TOJESIGURA I BET-AT-HOME NAGRAĐUJU Gostiju Online: 24    Članova Online: 0
Svjetsko prvenstvo Turska 2010
Tojesigura.com - klađenje i kladionice Forum : Povijest foruma

Napisano u Povijest foruma
Članovi pregledavaju Temu: None

Pošalji novu temuOdgovori
Prijašnja tema :: Slijedeća tema
Autor Poruka
  ToJeIvan

Administrator
Administrator

Pristupio/la: 01.Listopad.2003
Poslano: 30.Kolovoz.2010 u 23:44 | IP zapisan Citiram ToJeIvan

KOŠARKA: Svjetsko prvenstvo Turska 2010.

28.08. - 12.09.

Autor: #bodiroga4#

Ljubitelji košarke doći će na svoje budući da se od 28. kolovoza do 12. rujna u Turskoj održava Svjetsko prvenstvo za seniore. Najbolje 24 reprezentacije sa šest kontinenata odmjerit će svoje snage u borbi za titulu prvaka svijeta kojeg ćemo saznati u velikom finalu 12. rujna. Nama će prvenstvo biti posebno zanimljivo budući da nakon dužeg vremena na prvenstvu sudjeluje i Hrvatska reprezentacija. Što se tiče samog sustava natjecanja, reprezentacije su podijeljene u četiri skupine po šest ekipa. Nakon razigravanja po skupinama igra se osmina finala u kojoj se križaju skupine A i B i skupine C i D, po principu prvoplasirani protiv četvrtoplasiranih, drugoplasirani protiv trećeplasiranih, itd.

Najveći favoriti ovog prvenstva su dakako Amerikanci, iako se očekuje da neće biti onako dominantni kao na zadnjim OI budući da nema mega-zvijezda kao što su Le Bron James, Dwayne Wade, itd. Mogao bi slobodno kazati da su Amerikanci ovdje došli sa B reprezentacijom, ali ta B reprezentacija je izuzetno jaka, mlada, poletna i fizički izuzetno moćna. Međutim, imat će itekako opasne protivnike u europskim reprezentacijama (prije svih Grčkoj i Španjolskoj) te Argentini i Brazilu, ukoliko neće imati velikih problema s ozljedama glavnih igrača. Ipak kao konačnog pobjednika preporučujem uzeti SAD po vrlo dobrom koeficijentu 1.72 koji nudi BWIN.

Skupina A

Skupina A je možda i najslabija od sve četiri skupine na ovom SP-u. Odmah se kao glavni favoriti za prva dva mjesta nameću Argentina i Srbija. Te dvije reprezentacije ne bi smjele imati nikakvih problema protiv ostale četiri ekipe (Angola, Australija, Njemačka i Jordan).

Luis Scola
Argentina - Luis Scola

Argentina - ovdje dolazi bez svoje prve i najveće zvijezde Manua Ginobilia, ali i dalje u vrlo jakom sastavu. Tu prije svega mislim na NBA kvartet Scola, Oberto, Nocioni i Delfino. Potporu će imati u „Španjolcima“ Prigoniu, Jasenu, Guiterezu, te ostalima. Ginobilia će biti teško nadomjestiti, a dodatan problem im stvaraju ozljede Oberta i Nocionia. Usprkos svemu tome gaučosi bi trebali u utakmici sa Srbijom odlučivati o prvom mjestu u skupini.

Srbija – Dušan Ivković, izbornik reprezentacije Srbije krenuo je u stvaranje jedne nove mlade ekipe koja je već na EP-u prošle godine pokazala sav svoj potencijal, a sad mogu biti još samo bolji. Nema nekog lidera i vođe ekipe, Ivković u rotaciji koristi gotovo svih 12 igrača i cijelu utakmicu igraju u jednom visokom ritmu, što im je glavna odlika. Dakle, kao što sam već napomenuo, očekujem borbu s Argentinom za prvo mjesto u skupini.

Australija – ima jako zanimljivu ekipu sa izuzetno jakom centarskom linijom (Andersen, Nielsen, Marić) i nekoliko dobrih vanjskih igrača te bi mogli biti tvrd orah i Srbiji i Argentini. Najvjerojatnije bi trebali zauzeti treće mjesto u skupini.

Njemačka – postoje dvije njemačke reprezentacije – jedna je sa Dirkom Nowitzkim, a druga je bez njega. Na ovom prvenstvu, na njihovu žalost, Dirka neće biti, što umanjuje vrijednost ove ekipe za više od 50%. To je mlada i zanimljiva ekipa koja bi trebala zauzeti četvrto mjesto u skupini.

O Angoli i Jordanu neću previše pisati jer nisam previše upoznati s tim ekipama. Uglavnom, ne bi trebali ugroziti nikog iz navedene četvorke.

Skupina B

Skupina B trebala bi biti dosta neizvjesnija i izjednačenija nego skupina A. Ovdje ne mislim na konačnog pobjednika skupine što bi bez većih problema trebao biti SAD, nego na borbu za drugo mjesto koje u idućoj fazi donosi izbjegavanje Argentine i Srbije najvjerojatnije. A za tu drugu poziciju ravnopravno konkuriraju Brazil, Slovenija i naravno Hrvatska.

SAD - o njima neću puno pisati, u uvodu sam napomenuo da su najveći favoriti prvenstva iako nema glavnih zvijezda. No igrači poput Duranta, Billupsa, Ronda i ostalih svakako nude garanciju za uspjeh. Izvjesnih problema imat će na centarskoj poziciji, budući je mnogo igrača s te pozicije otkazalo nastup, a tokom priprema su se neki ozlijedili. Ukoliko netko može zaprijetiti ovoj momčadi, to će svakako biti preko te pozicije centra.

Hrvatska - konačno je došlo do pomlađivanja reprezentacije, nema više Vujčića, Prkačina, Nicevića, igrača koji su već davno zašli u košarkašku penziju i s kojima se Repeša blamirao na zadnjem EP-u. Imamo jednu mladu i potentnu momčad, sa novim izbornikom, sa jednim novim, poletnijim stilom igranja. Ja sam osobno zadovoljan i s izborom igrača i sa stilom igre, no opet sam s druge strane dosta skeptičan jer ova momčad jednostavno ne igra obranu. Napadački smo snažni, sa puno jakih individualaca na svim pozicijama, ali obrana će nam predstavljati jako velik problem. Vidjet ćemo kako će to sve izgledati, ali s kladioničarskog kuta gledanja na našim utakmicama trebalo bi biti dosta koševa.

Slovenija - Slovenci na papiru izgledaju solidno, ne toliko moćno kao ranijih godina, ali sa respektabilnom ekipom sa par odličnih i iskusnih igrača kao što su Bečirović, Dragić, Nachbar, Laković...U pripremnom razdoblju su bili dosta loši što ne mora ništa značiti, ali prema onom što sam vidio, dosta toga ne štima kod njih, posebice u obrani. Mnogi nisu zadovoljni radom izbornika Zdovca i čini se da nema one prave atmosfere koja ih je krasila na zadnjem EP-u.

Brazil - reprezentacija koja u svojim redovima ima igrače poput Splittera, Varejaoa, Nenea, Huertasa i Barbose svakako se treba respektirati. Došli su ovdje sa velikim ambicijama, no već na pripremama su ih zadesile velike nevolje sa ozljedama, problema imaju Splitter, Nene, Varejao, vidjet ćemo u kakvom će stanju na SP-u biti svatko od njih. Daljnji problem predstavlja im dosta tanka klupa, ovih pet igrača koje sam nabrojao su stvarno sjajni, no klupa ih nikako ne može pratiti. Sve u svemu, očekujem veliku borbu sa Hrvatskom i Slovenijom za drugu poziciju.

Iran i Tunis-potpuni autsajderi u ovoj jakoj skupini.

Oklada: SAD osvaja skupinu B, 1.56, ulog 8/10 @ BWin

Skupina C

U skupini C dominirat će tri europske reprezentacije, u prvom redu domaćin Turska i Grčka, potom Rusija. Među ove tri reprezentacije trebao se nagurati i Portoriko no nesporazumi unutar ekipe rezultirali su napuštanjem reprezentacije dva vrlo bitna igrača, Dalmaua i vrlo nam znanog Ayusa.

Borba za prvo mjesto u skupini će se po svemu sudeći voditi između sjajne Grčke koja je u pripremnom razdoblju prikazala sjajnu košarku i domaćina Turske.

Grčka - novi izbornik i lepršaviji stil igre, ali i dalje vrlo disciplinirani i dobri u obrani. Vrlo su iskusni i po meni prvi favoriti za prvaka skupine, ali isto tako i jedni od favorita čitavog prvenstva.

Turska - domaćin, samim time i jedan od favorita za samu završnicu. Zadnjih godina se dosta od njih očekivalo, no nisu ništa posebno pokazali, dapače čak su i razočarali. Ovdje se očekuje vrhunac ove generacije vođene NBA zvijezdama Okurom i Turkogluom. Ja sam osobno malo skeptičan u vezi s Turcima, ali svi znamo kakav naboj i prednost nosi domaćinstvo u Turskoj, što će im biti velika, velika prednost.

Rusija - po imenima dosta slabija nego na zadnjem EP. Nema glavnih zvijezda Kirilenka i Holdena, reprezentacija je dosta mlada, ali prilično iskusna i mogli bi biti tvrd orah svakome.

Portoriko - reprezentacija koja je po imenima zvučala dosta dobro, no znamo kakvi tamo vladaju  karakteri i jedan egoistički pristup košarci doveo je do toga da su reprezentaciju, kako sam i maloprije spomenuo, napustila dva vrlo važna igrača nezadovoljna minutažom, Ayuso i Dalmau. Sve je sada spalo na leđa sjajnog Arroya i Santiaga, no neće moći sami. Do četvrtog mjesta u skupini bi ipak trebali stići s obzirom da su Kina i Obala Bjelokosti ipak autsajderi.

Oklada: Grčka osvaja skupinu C, 2.00, ulog 3/10 @ Expekt

Skupina D

Skupina D trebala bi biti prilično jasna što se samog pobjednika tiče i to bi svakako trebala biti Španjolska. Zanimljiva bi trebala biti borba za drugu poziciju između Litve i Francuske, kao i za četvrtu poziciju gdje bi možda Novi Zeland mogao ugroziti Kanadu usprkos tome što su Kanađani stavljeni za velikog favorita u odnosu na Novozelanđane.

Luis Scola
Španjolska - Ricky Rubio

Španjolska - neću puno o njima jer već i vrapci na grani sve znaju, spomenut ću samo ukratko par činjenica. Španjolci brane svjetski naslov osvojen prije četiri godine u Japanu. Ovdje će biti bez svog najvećeg superstara Paula Gasola, no njega odlično mijenja njegov brat Marc potpomognut ostalim majstorima poput Navarra, Fernandeza, Rubia. Svakako uz SAD najveći favoriti prvenstva, pokazali da se mogu nosim sa ovim Amerikancima. Da podsjetim, nedavno su Amerikanci svladali Španjolce u prijateljskom dvoboju samo dva koša razlike.

Litva - u jako jako velikim problemima ovdje što se sastava tiče. Nema Jaskevičiusa, Siskauskasa, braće Lavrinović... Reprezentacija je mlada, predvođena Kleizom i Javtokasom, bez obzira s kakvim sastavom uvijek nezgodni, pokazali to i na pripremnim utakmicama.

Francuska - ovdje bez svoje prve zvijezde i igrača oko kojeg se vrti cjelokupna igra reprezentacije, Tonya Parkera. Nisam baš siguran koliko mogu bez njega premda i dalje imaju respektabilan sastav sa nekoliko NBA igrača. Možda im dajem malu prednost u odnosu na Litvu u toj borbi za drugo mjesto.

Kanada i Novi Zeland kao što sam već napomenuo sigurno će se boriti za četvrtu poziciju, nisam baš previše upoznat s tim reprezentacijama, bookiji favoriziraju Kanadu, no prema onome što sam vidio od Novog Zelanda u pripremnom razdoblju, ni oni nisu bez šansi. Libanon je u ovoj skupini autsajder.

Oklada: SAD konačni pobjednik SP-a, 1,72, ulog 8/10 @ BWin

Puno sreće u klađenju želi vam tojesigura.com!

Autor: bodiroga4

Uređeno od tojeivan - 30.Kolovoz.2010 u 23:47
  Status: Offline
Pogledaj ToJeIvan's Profil Pretraži druge poruke poslane od ToJeIvan Posjeti ToJeIvan's Početna strana

1 Korisnik(a) pregledava ovu temu, 1 gostiju i 0 članova
0 Clan(ova):
<< Prijašnja tema Podijeli s drugima: 
| Više
Slijedeća tema >>

Nažalost, NE SMIJETE poslati odgovor.
Ovaj forum je zaključao Administrator.

OdgovoriPošalji novu temu
Verzija za ispis Verzija za ispis

Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete brisati svoje poruke u ovom forumu
Vi ne možete uređivati svoje poruke u ovom forumu
Vi ne možete kreirati ankete u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Skok na forum

Čekajući da se učita stranica, izgubili ste 0.7969 sekundi.
ugg outlet
Open / Close Module Close Module
Posljednje poruke foruma

tojesigura.com provjerene i preporučene kladioniceTojesigura.com preporučene i provjerene kladionice
bet-at-home.com

[ Vrijeme izvršavanja skripte: 0.9219 ]
[ Članovi pregledavaju stranicu: none ]

Copyright ©2002-2012 Tojesigura.com [10 GODINA S VAMA!]
Sva prava zadržana.

Iznad 18Tojesigura.com pruža informacije o sportskom klađenju koje je zabranjeno za maloljetnike.
Osobe koje imaju problema s klađenjem ovdje mogu pronaći pomoć.

Tojesigura.com je najpreglednija na razlučivosti ekrana od 1024x768.
Nazad na Vrh